Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Przedsiębiorca chciał skorumpować samorządowca z Podkarpacia. Zarzuty dla Grzegorza U.

Fot. policja.pl

W dniu 11 września br. (wtorek) na polecenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie funkcjonariusze CBA, zatrzymali w Warszawie jedną osobę w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym oraz dokonali przeszukań w wyznaczonych miejscach.

W dniu 12 września 2018 roku Grzegorzowi U. przedstawiono zarzut o czyn z art. 229 § 3 kk. w zw. z art. 12 kk. Grzegorz U. podejrzany jest o złożenie propozycji korupcyjnej na przełomie lutego i marca 2018 roku jednemu z podkarpackich burmistrzów w postaci korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 30 000,00 zł od zamówienia publicznego na wykonanie i budowę całorocznego lodowiska, a także w wysokości 5% wartości brutto od zamówień publicznych na wymianę oświetlenia w hali sportowej jednej za szkół i na wymianę oświetlenia ulicznego na ternie miasta i gminy w zamian za naruszenia prawa – złamania zasad uczciwej konkurencji określonej w art. 7 ustawy ?Prawo zamówień publicznych? poprzez ogłoszenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w oparciu o specyfikację techniczną dostarczoną przez podejrzanego i udzielenie zamówień wskazanych przez niego podmiotom gospodarczym.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Rzeszowie, uwzględniając wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie postanowieniem z dnia 13 września 2018 roku zastosował wobec Grzegorza U. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 (trzech) miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie