Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Premier Mateusz Morawiecki w Rzeszowie! [FOTO]

Fot. premier.gov.pl

Szef rządu uczestniczył w Rzeszowie w pikniku organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej z okazji 20-lecia przystąpienia naszego kraju do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Fot. premier.gov.pl

W sobotę w 20-tu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, odbyły się pikniki wojskowe pod hasłem 20 lat Polski w NATO. To część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r. Wśród atrakcji znalazły się pokazy i występy orkiestry wojskowej. W wielu miastach można było przyłączyć się do akcji krwiodawstwa.

Fot. premier.gov.pl

Prezes Rady Ministrów podczas pikniku mógł zobaczyć sprzęt wojskowy, który na co dzień wykorzystują m.in. saperzy, artylerzyści, żołnierze kawalerii powietrznej czy żołnierze wojsk specjalnych. Złożył wieniec pod pomnikiem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK i zapalił znicz pod obeliskiem żołnierza poległego w Afganistanie. Uroczystość odbyła się na terenie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

źr: premier.gov.pl