Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa! Tłumy na Podpromiu

Fot. policja.pl

Ponad 2 tysiące motocyklistów spotkało się na wiosennym zlocie miłośników jednośladów zorganizowanym w Rzeszowie. Uczestnicy spotkania topiąc Marzannę – przywitali wiosnę, wymieniali się także doświadczeniami. Nad bezpieczeństwem motocyklistów czuwali policjanci.

Słoneczna aura towarzyszyła motocyklistom, którzy spotkali się dziś przy Hali Podpromie. Ponad 2 tysiące miłośników jednośladów przyjechało do Rzeszowa, by przywitać wiosnę. Nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa i rozdawali odblaski.

Będąc uczestnikami ruchu drogowego musimy pamiętać o przestrzeganiu przepisów, a zwłaszcza o bezpiecznym zachowaniu się wobec innych kierujących. Zasady te dotyczą wszystkich – kierowców samochodów, kierujących jednośladami i pieszych. Wypadki z udziałem motocyklistów są niestety dość częste. W zderzeniu z samochodem motocykliści mają znacznie mniejsze szanse.

W związku z rozpoczęciem sezonu motocyklowego policjanci apelują do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji.

źródło: policja.pl