Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Polski bank ostrzega przed oszustami grasującymi na Facebooku. „Podszywają się pod Twoich znajomych”

PKO Bank Polski ostrzega przed fałszywymi wiadomościami w serwisie Facebook i aplikacji Messenger, w których oszuści podszywają się pod Twoich znajomych i proszą o przelew BLIK.

Zachowaj ostrożność

– Zadzwoń do osoby, która wysyła do Ciebie wiadomość, i potwierdź jej prośbę, nim zdecydujesz się zrobić przelew BLIK-iem.

– Korzystaj z dwuskładnikowego uwierzytelnienia logowania do kont na Facebooku i innych serwisach społecznościowych.

– Nie podawaj nikomu danych do logowania do swoich serwisów społecznościowych, żeby uniknąć przejęcia Twojego profilu przez niepowołane osoby.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących korzystania z bankowości elektronicznej lub mobilnej, prosimy – skontaktuj się telefonicznie z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora) – informuje Bank.