Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Piotr Ikonowicz w Rzeszowie. Znamy datę!

Fot. Materiały organizatorów

RZESZÓW. 26 lutego br. do Rzeszowa przyjedzie Piotr Ikonowicz.

Najpierw o godz 12. debata na Uniwersytecie Rzeszowskim,  później o godz. 15 spotkanie dla sympatyków i osób zainteresowanych, w restauracji HUBERTUS w rzeszowskim rynku.

Większości nie trzeba go przedstawiać. Jest nie tylko znanym i ciekawym politykiem, o nowoczesnych i reformatorskich poglądach, ale także i może przede wszystkim działaczem społecznym, angażującym się osobiście w pomoc konkretnym ludziom. Nikt lepiej, niż on sam ze swoim modelem działania, nie wypełnia pojęcia polityka, rozumianego jako służba ludziom, społeczeństwu. Nie chcemy w kraju więcej wiecowych gogusiów-demagogów, teflonowych produktów speców od politycznego piaru, szklanych partyjnych głów gadających przekazem dnia o wszystkim i o niczym w państwie z kartonu, w którym pojęcia prawa człowieka gasi się wyłącznikiem od telewizora. Chcemy więcej Piotrów Ikonowiczów, świeckich świętych, polityków wrażliwych społecznie, którzy wypełniają nadzieją otchłanie bezdusznych, odzierających z godności ludzkiej instytucji państwowych. Piotr Ikonowicz ratuje przed wykluczeniem i bezdomnością, przywraca podmiotowość ludziom pracy, interweniuje w publicznych urzędach, gdy już bezradnym gestem rąk „nic więcej się nie da w tej sprawie zrobić”. I gada mądrze i do rzeczy, i do innych. W formule dialogu – informują organizatorzy.

Piotr Ikonowicz- Założyciel Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. 100 % demokrata, bezkompromisowy obrońca praw człowieka w czasach globalnego kryzysu humanitarnego i skomercjalizowania wszystkiego, łącznie z ideami i wartościami lewicy, dwukrotny poseł na Sejm, publicysta, prawnik pro bono. Przeciwnik procesów reprywatyzacyjnych, działacz społeczny zaangażowany w obronę praw lokatorów. Wiele uwagi poświęca ochronie praw pracowniczych i politycznemu upodmiotowieniu ludzi świata pracy. Ostatnie głośne wydarzenia – pomoc prawna dla pracownic producenta sprzętu AGD Amica Wronki, po samobójstwie jednej z nich – czytamy na Facebooku.

źródło: Facebook – wydarzenie: Piotr Ikonowicz w Rzeszowie – 26.02.19