Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nowe uprawnienia doktorskie Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Wydział Medyczny oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymały uprawnienia do nadawania stopnia doktora.

Decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydział Medyczny UR otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu. To kolejny krok w budowaniu silnej medycyny w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Jak mówi Dziekan Wydziału Medycznego – prof. Artur Mazur – „cieszy nas, że Wydział Medyczny się rozwija. To kolejny krok na żmudnej drodze budowania pozycji zarówno naukowej, jak i dydaktycznej. Uruchomiona niedawno ścieżka anglojęzyczna na kierunku lekarskim, uprawnienia, rozwój kadry i pozyskiwane granty pozwalają śmielej patrzeć w przyszłość.”

Działający od 2005 r. Wydział Medyczny UR stale się rozwija. Obecnie kandydaci zainteresowani tym obszarem nauki mają do dyspozycji 9 kierunków z najmłodszym kierunkiem lekarskim (obecnie studiuje 4. rok). Uprawnienia do doktoryzowania tworzą nowe możliwości nie tylko dla pracowników i studentów, ale również dla mieszkańców Podkarpacia oraz tych, którzy chcieliby przyjechać do „Stolicy innowacji.”

Taką samą decyzję Centralna Komisja podjęła w odniesieniu do Wydziału Prawa i Administracji, który otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.

„To ważna dla Wydziału decyzja. Z jednej strony podkreśla silną i stabilną pozycję naszej jednostki, z drugiej zaś otwiera drogę do dalszego rozwoju dla naszych studentów, absolwentów i młodych pracowników nauki, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem prawnika i naszym miastem” – mówi dr hab. Elżbieta Feret, prof. UR – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UR. Szczegółowe zasady związane z nadawaniem stopnia doktora na obu wydziałach są ustalane i niebawem zostaną podane do wiadomości zainteresowanych.

(ip)