Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Na Podkarpaciu wzrosła liczba mikroprzedsiębiorstw. Jakie są zarobki w takich firmach?

Na Podkarpaciu wzrosła liczba przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób, prowadzących działalność gospodarczą. Jednak nasycenie tymi jednostkami ciągle pozostaje najniższe wśród województw.

W 2017 roku w województwie podkarpackim działalność gospodarczą prowadziło 83,7 tys. przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób (tzw. mikroprzedsiębiorstw). Na 1 tys. mieszkańców przypadało tym samym 39 mikroprzedsiębiorstw (najmniej wśród województw). Ogółem w mikroprzedsiębiorstwach pracowało 163,6 tys. osób. W przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców dawało to liczbę 77 osób.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w 2017 roku w mikroprzedsiębiorstwach na terenie województwa podkarpackiego wynosiło 2388 zł. W 2017 roku liczba mikroprzedsiębiorstw na Podkarpaciu zwiększyła się o 4,5 tys. w porównaniu z 2016 rokiem. Liczba pracujących wzrosła o 9,2 tys. osób. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w 2017 roku było wyższe o 158 zł niż to w 2016 roku.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie