Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Mieszkańcy Rzeszowa podejrzani o kradzież elektronarzędzi w markecie budowlanym

Fot. policja.pl

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi w markecie budowlanym. Zatrzymani, na przełomie roku, dwukrotnie dokonali kradzieży. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 5 tys. złotych. Przesłuchani, przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty.

Ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Na podstawie zebranych informacji wytypowali podejrzewanych. To dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 19 i 41 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani dzień po zgłoszeniu kradzieży.

Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Wyjaśnili, że narzędzia sprzedawali, a pieniądze wydali na bieżące potrzeby. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogli dokonać jeszcze innych kradzieży w tym sklepie. Funkcjonariusze pracują nad wszechstronnym wyjaśnieniem okoliczności sprawy.

źródło: policja.pl