Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Mężczyzna odnalazł granat moździerzowy. Na miejsce przyjechali saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie

Fot. policja.pl

PODKARPACIE.

Mieszkaniec Wólki Pełkińskiej, podczas prac związanych z wykopem ziemi, odnalazł granat moździerzowy. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko – pirotechniczne. Do czasu przyjazdu saperów miejsce to nadzorował policyjny patrol.

Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni temu pracowali na miejscu odnalezienia pocisku. Do dyżurnego jarosławskiej komendy zadzwonił mieszkaniec Wólki Pełkińskiej. Mężczyzna poinformował, że podczas prowadzenia prac związanych z wykopem ziemi na swojej posesji, odnalazł niewybuch.

Na miejscu policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Z jego ustaleń wynikało, że jest to skorodowany granat moździerzowy, długości około 34 cm. Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Do czasu przyjazdu saperów miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczali policjanci.

źródło: policja.pl