Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kolejna nagroda dla Uniwersytetu Rzeszowskiego w prestiżowym rankingu

Fot. UR

Podczas organizowanej w dniach 3-4 grudnia 2018 przez wydawnictwo ELSEVIER oraz Fundację Edukacyjną „PERSPEKTYWY konferencji” „Polskie uczelnie w światowej perspektywie”, reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski prof. dr hab. Marek Koziorowski odebrał nagrodę za największy wpływ na umiędzynarodowienie polskiej nauki w obszarze Nauk Rolniczych i Przyrodniczych.

Uniwersytet Rzeszowski był również nominowany w obszarze Nauk Humanistycznych. Podstawą nominacji był „imponujący wzrost liczby publikacji oraz ponadprzeciętna cytowalność i współpraca międzynarodowa.”

To już 3 edycja tego prestiżowego wydarzenia organizowanego we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Polską Komisją Akredytacyjną. Gościem specjalnym konferencji był Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin.

Nagroda dla Uniwersytetu Rzeszowskiego została przyznana za „Wytężoną pracę naukową, która zaowocowała ponad 60% wzrostem liczby publikacji w tej dziedzinie. Prace afiliowane przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego powstawały we współpracy międzynarodowej częściej niż w przypadku pozostałych nominowanych.” (Pozostali nominowanie to: UR w Krakowie i SGGW).

„Bardzo cieszy nas, że nasze działania na rzecz polskiej nauki zostały po raz kolejny docenione przez środowisko naukowe i przedstawicieli znakomitego wydawnictwa naukowego” – mówi prof. Koziorowski. „Przyrost wartościowych publikacji o zasięgu międzynarodowym nie tylko buduje pozycję naszego Uniwersytetu, ale również pokazuje, że w obszarach biotechnologii, biologii i rolnictwa uniwersytecka nauka prezentuje bardzo wysoki poziom” – dodaje.

O wartości rankingu ELSEVIER Research Impact Leader świadczy fakt, że mechanizmy  wyboru nominowanych są w pełni zobiektywizowane. Nominacje są wynikiem analizy dorobku naukowego poszczególnych jednostek zamieszczonego w ogólnodostępnych bazach danych.

źr. inf. prasowa UR