Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Gwałt na 24-letniej mieszkance Rzeszowa!

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów w dniu 10 października 2016 roku wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia w marcu 2016 roku w miejscowości Wysoka Głogowska do obcowania płciowego przy użyciu przemocy fizycznej 24- letniej mieszkanki Rzeszowa.

Wykonane w toku postępowania czynności dowodowe pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanego, którym okazał się 24 letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego Mateusz Ł.

Z uwagi na niemożność ustalenia miejsca jego pobytu postępowanie pozostawało zawieszone aż do dnia 9 kwietnia 2019 roku, kiedy to Mateusz Ł. został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na terenie województwa łódzkiego. W dniu 10 kwietnia 2019 roku przedstawiono Mateuszowi Ł. zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego.

Celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania przygotowawczego, w dniu 10 kwietnia 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wystąpiła do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Rzeszowie uwzględnił w całości wniosek prokuratora.

Podejrzanemu z tytułu popełnionego czynu grozi kara do 12 lat pobawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie