Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Rzeszowie. „Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!”

Fot. EDK

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Lubisz przekraczać siebie? Możesz zgłosić się do EDK i odkryć nową formę duchowości! – informują organizatorzy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

– To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówi ks. Jacek Stryczek, ideodawca EDK.

„Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!”

-Długość i noc. Myślę, że tak jak w przypadku maratonu przebycie na własnych nogach tak długiej wyprawy, zmienia człowieka. Skojarzyło mi się to z powiedzeniem biegacza Emila Zatopka: Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton.Parafrazując:Chcesz się pomodlić, odmów drogę krzyżową. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK – czytamy w komunikacie.

Dołączyć do EDK można poprzez stronę www.edk.org.pl.

Rzeszów, 12 kwietnia, godz. 20.00. Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski (Kościół Garnizonowy).

(ip)