Dyrektor biblioteki UR wicemistrzynią świata!

RZESZÓW. To nie żart! Pani dr Bożena Jaskowska, Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego zajęła 2. miejsce na świecie w triathlonie!

Jak sama mówi ? ?W niedzielę ? 3 czerwca 2018 r. na odbywających się w Samorin (Słowacja) Mistrzostwach Świata Challenge Family w triathlonie na dystansie średnim (na który składa się: 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i półmaraton do przebiegnięcia) zajęłam drugie miejsce zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyni Świata wśród amatorów w swojej kategorii wiekowej (triathoniści ?zawodowi? mają oddzielną klasyfikację). To mój największy dotychczasowy sukces w sportowej przygodzie.

Triathlon to moja pasja, uprawiam go amatorsko od 4 lat. Na swoim koncie mam m. in. ukończone zawody na dystansie IRONMAN (tj. 3,8 km pływania, 180 km rower i maraton tj. 42,2 km), gdzie zdobyłam właśnie kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Samorin na dystansie średnim, a także wiele innych zawodów na krótszych dystansach. Moim sportowym marzeniem jest uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata na dystansie IRONMAN, które corocznie odbywają się na Hawajach, w miejscu, gdzie narodził się triathlon? – dodaje dr Bożena Jaskowska.