Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Droga S19 na odcinku Kielanówka – Babica. Przyjęto koncepcję programową

Fot. GDDKiA Rzeszów

RZESZÓW. 30 kwietnia (wtorek) w siedzibie GDDKiA w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) dla budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku w. Rzeszów Południe – w. Babica, na którym przyjęto Koncepcję Programową.

Wtorkowe posiedzenie ZOPI poświęcone było ocenie poprawność rozwiązań zawartych w Koncepcji Programowej. Jest to kolejny etap przybliżający nas do realizacji S19. Następnym będzie posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Odcinek od w. Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy przewidziany jest do realizacji w systemie „projektuj – buduj”. Ogłoszenie przetargu na realizację planowane jest w III kwartale br. W ramach projektowanego odcinka przewiduje się wykonanie obiektów inżynierskich w tym tunelu o długości ponad 2 km, 5 estakad, 2 wiaduktów, 1 przejazdu gospodarczego  oraz przejść dla zwierząt. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przebieg S19 będzie zgodny z przebiegiem wariantu, dla którego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w dniu 06.11.2015 r wydał decyzję środowiskową (4.11.2016r. decyzja środowiskowa stała się ostateczna) – informuje GDDKiA w Rzeszowie.

Kalendarium:
Droga ekspresowa S19 Rzeszów Płd. – Babica
1. Złożenie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej – 28 października 2011 r.
2. Uzyskanie ostatecznej decyzji środowiskowej – 4 listopada 2016 r.
3. Podpisanie umowy na wykonanie Koncepcji Programowej (KP) z PROMOST CONSULTING Sp. z o.o. i IRP Biuro Projektów Sp. z o.o. – 19 stycznia 2017 r.
4. Przekazanie KP do odbioru – 18 kwietnia 2019 r.
5. Posiedzenie ZOPI – 30 kwietnia 2019 r.

źr. GDDKiA Rzeszów