Zima 2023/2024

Developres wygrywa z Budowlanymi Łódź

RZESZÓW. Mecz rzeszowskiego zespołu z Budowlanymi Łódź był murowanym hitem kolejki. Miała być zacięta walka, a może i pięć setów. Jednak siatkarki Developresu wygrały 3:0, mimo że zwycięstwo w trzeciej partii wisiało na włosku.

Pierwszy set okazał się mistrzowskim popisem rzeszowskich siatkarek. Pewne zwycięstwo 25:13 to efekt bardzo dobrego przyjęcia i skuteczności w ataku. W drugiej partii Developres także udowodnił, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Mimo że wygrana nie była już tak spektakularna jak set wcześniej, to jednak kolejną partię zdobyły rzeszowianki.

Trzeci set, był najbardziej zacięty podczas całego spotkania. Z uwagi, na dłuższą przerwę po drugim secie rzeszowianki stały się jakby mniej skoncentrowane, zabrakło dynamiki i skuteczności zawodniczek, które wcześniej bardzo dobrze punktowały. Helene Rousseaux nie mogła już tak dobrze, jak wcześniej przebijać się przez łódzki blok. Jednak ostatecznie, w grze na przewagi rzeszowianki zwyciężyły 28:26.

Na szczególne uznanie zasługuje libero rzeszowskiego zespołu. Agata Sawicka została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:13, 25:22, 28:26)