Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Bieszczady. Jaka sytuacja na szlakach?

BIESZCZADY. Bieszczadzki Park Narodowy poinformował wczoraj, że względu na zawieszone i grożące przewróceniem na szlak drzewa, nadal zamknięte pozostają następujące odcinki szlaków:

  • szlak żółty: Jawornik – Rabia Skała,
  • szlak niebieski: Rabia Skała – Czerteż – Krzemieniec,
  • szlak czerwony: Wołosate – Przełęcz Bukowska – Rozsypaniec (trwają prace porządkujące na szlaku),
  • ścieżka przyrodniczo-historyczna „W dolinie górnego Sanu” na odcinku Beniowa – Sianki – źródła Sanu (Uwaga! Dojazd samochodem osobowym do skrzyżowania przy potoku Halicz, ograniczone możliwości parkingowe).

Nawet 100 cm pokrywy śnieżnej

Pozostałe szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, waha się od 20 cm w niższych partiach do ok. 100 cm w strefie połonin i jest na ogół dobrze związana i stabilna. Na stokach południowych jest coraz więcej miejsc pozbawionych pokrywy śnieżnej. Szlaki są miejscami oblodzone i śliskie. Zalecamy używanie raków lub raczków.

Silne wiatry spowodowały, że na szlakach mogą się znaleźć powalone drzewa, które będą sukcesywnie usuwane. Podczas silnie wiejącego wiatru na szlaki mogą spadać konary drzew. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie! W najbliższych dniach prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach śniegu. Wszystkich wybierających się na bieszczadzkie szlaki prosimy o rozwagę i ostrożność.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym – informuje w komunikacie BdPN.

źródło: bdpn.pl