Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Aktualna sytuacja na bieszczadzkich szlakach. Ważne informacje!

BIESZCZADY. Park wydał komunikat dotyczący aktualnej sytuacji na szlakach. Większość szlaków turystycznych w Bieszczadzkim Parku Narodowym jest drożna. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana, waha się od 0 cm w dolinach do 50 cm na stokach północnych i zacienionych.

Nadal pozostaje zamknięta ścieżka przyrodniczo-historyczna „W dolinie górnego Sanu” na odcinku Beniowa – Sianki – źródła Sanu (Uwaga! Dojazd samochodem osobowym do skrzyżowania przy potoku Halicz, do parkingu w Bukowcu dojechać można tylko samochodem terenowym).

Jednocześnie informujemy, że od 13 kwietnia 2019 r. w punktach informacyjno – kasowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego pobierane będą opłaty wstępu oraz opłaty parkingowe. Obiekty sanitarne znajdujące się przy punktach informacyjno – kasowych udostępniamy bezpłatnie – informuje Park.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej (dostępnej na stronie internetowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego). Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym – czytamy w komunikacie.

źródło: bdpn.pl