Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

92-latka ofiarą wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka!

Od kilku dni na terenie naszego regionu temperatury spadły poniżej zera. Wiele osób może być narażonych na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka nie tylko osób będących pod wpływem alkoholu, ale także bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Pierwszą ofiarą mrozów na terenie powiatu przeworskiego była 92-letnia mieszkanka Gorliczyny.

Reagują na każdy sygnał o osobach, których życie może być zagrożone. O takiej sytuacji zostali powiadomieni w ubiegłym tygodniu policjanci z Przeworska. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie 92-letniej mieszkanki Gorliczyny.

Z uwagi na wiek zaginionej oraz panujące warunki atmosferyczne, które mogły zagrażać jej życiu i zdrowiu został ogłoszony alarm dla całego stanu jednostki. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Ciało kobiety zostało ujawnione na brzegu starego koryta rzeki Mleczki. Wstępnie ustalono, że prawdopodobną przyczyną śmierci 92-latki było wychłodzenie organizmu.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. Można to zrobić osobiście przekazując informację dzielnicowemu, napotkanemu patrolowi policyjnemu, przychodząc do najbliższej jednostki Policji. Można skorzystać z dostępnych aplikacji „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego działa bezpłatna i całodobowa infolinia. Pod numerem 987 można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

źródło: policja.pl