Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

46-latek znęcał się nad rodzicami! Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku w dniu 29 kwietnia 2019 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Leżajsku akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu Piotrowi S., któremu zarzucono znęcanie się nad będącymi w podeszłym wieku rodzicami.

Wymieniony w okresie od stycznia 2019 roku do 22 lutego 2019 roku znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie, w tym pobił swoją matkę, powodując u niej dotkliwe obrażenia ciała, zwłaszcza w okolicach twarzy.

Sprawca był już wcześniej skazanym za podobne przestępstwo. Zgodnie z opinią sądowo –psychiatryczną działał w warunkach ograniczonej poczytalności.

Ponadto Piotrowi S. zarzucono nie stosowanie się do sądowego nakazu zbliżania się do swojego ojca i nie stosownie się do sądowego nakazu opuszczenia domu zajmowanego wspólnie z rodzicami. W stosunku do sprawcy Sąd Rejonowy w Leżajsku postanowieniem z dnia 25 lutego 2019 r. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zarzucany czyn jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie