Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.


31-latka walczy ze złośliwym nowotworem. W Rzeszowie odbędzie się dla niej charytatywny Maraton Zumba fitness

Fot. Facebook Charytatywny Maraton Zumba fitness dla Magdaleny Kuźma

Pani Magdalena, ma 31 lat, kochającego męża i dwójkę wspaniałych dzieci (Lenkę i Marcelka). Była w 16 tygodniu ciąży z drugim dzieckiem, gdy usłyszała diagnozę- nowotwór złośliwy piersi. Pomimo ogromnego strachu podjęła decyzję walki. Ciąża, która dla każdej kobiety oznacza nieopisaną radość z noszonego pod sercem nowego życia, dla Niej każdego dnia, aż do porodu oznaczała strach i drżenie o zdrowie swojego dziecka. W trakcie ciąży poddała się operacji usunięcia guza.

Jednak to nie wystarczyło i konieczne było jak najszybsze rozpoczęcie chemioterapii, gdyż zwlekanie do porodu przy tak agresywnym i szybko rozwijającym się raku zagrażało życiu Magdaleny i jej dziecka. Zamiast cieszyć się ciążą i czekać na przyjście na świat drugiego dziecka, musiała wraz z mężem co 3 tygodnie jeździć do Warszawy na przyjmowanie kolejnych dawek chemii. Tydzień po każdej chemii jeździła na wizytę do ginekologa, by monitorować ciążę. Wszystkie dolegliwości, które towarzyszą ciąży, zostały po stokroć spotęgowane skutkami leczenia. Mimo to nigdy się nie skarżyła, bo przepełniała ją radość, że dziecko rozwija się prawidłowo, oraz może zajmować się pierwszym dzieckiem, które wtedy miało 1,5 roku. Z każdym kolejnym tygodniem po podaniu chemii włosy wypadały jej garściami, straciła brwi i rzęsy. Były chwile, że nie poznawała sama siebie, ale nigdy się nie poddała. Pani Magdalena urodziła w 37 tygodniu ciąży zdrowego synka, ale to nie oznaczało koniec walki z jej chorobą.

Musiała dokończyć kilkanaście wlewów chemioterapii i jeszcze przetrwać miesiąc radioterapii.Dzięki swojej determinacji i ogromnemu wsparciu męża, rodziny i przyjaciół, przetrwała te najgorsze miesiące. Jednak walka z nowotworem i kosztowne wyjazdy na leczenie sprawiły, że w chwili obecnej nie może sobie pozwolić ze względów finansowych na kolejne badania sprawdzające czy dotychczasowe leczenie pomogło i czy nowotwór nie wrócił.

Strach, który odczuwa każdego dnia spowodował, że w końcu odważyła się prosić o pomoc w walce o powrót do zdrowia, do sprawności, do normalności.

„Przecież muszę być silna, muszę walczyć, muszę zrobić wszystko, by żyć dla nich – dla mojej rodziny.”

Pomóżmy Magdalenie, aby mogła się cieszyć każdym dniem z rodziną – informacje organizatorów

Kiedy? 08.12.2018 (sobota) od godziny 16:00Gdzie? Hala Sportowa Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Błogosławionej Karoliny 21 ( Osiedle Słoneczny Stok).

3 godziny – ZUMBOWEJ zabawy dla każdego – bez względu na wiek czy umiejętności!
Wpiszcie datę w kalendarz i pomagajmy razem!

W tym dniu będzie dokonywana zbiórka publiczna.
Koszt wejścia: 20zł ( wrzucamy do puszki )
Dzieci do 12 r.ż. wejście FREE
JZapraszamy na przedsięwzięcie całe rodziny!
Będą dodatkowe atrakcje dla dzieci.

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Magdaleny
• badania (m.in. badanie płynnej biopsji wykonywane co 3 miesiące, koszt ok. 3000 zł),
• leczenie alternatywne/wspomagające (wlewy z kurkuminy, które dobijają wędrujące macierzyste komórki rakowe, bo to właśnie one podstępnie powodują przerzuty czy wznowy choroby – 1 wlew to kwota 1500 zł, całość kuracji 15000 zł),
• wizyty u specjalistów,
• profilaktykę i suplementy wspomagające odporność.

Maraton poprowadzą licencjonowani instruktorzy Zumba® Fitness. ORGANIZATORZY: Komitet Społeczny Marzena Miczałowska-Kieras, Ewa Dykiel, Sylwia Mroczek. Regulamin wydarzenia dostępny na Facebooku – „Charytatywny Maraton Zumba fitness dla Magdaleny Kuźma”

źródło: Facebook „Charytatywny Maraton Zumba fitness dla Magdaleny Kuźma”Polecane artykuły