Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

30 procent więcej kandydatów wybrało studia stacjonarne w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

Fot. WSPiA

RZESZÓW. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w środę 8 sierpnia 2018 r. zakończyła I turę rekrutacji na studia w roku akademickim 2018/2019. Podsumowanie pokazuje, że po raz kolejny pomimo niżu demograficznego rekrutacja w WSPiA jest zdecydowanie lepsza. Studia w uczelni wybrało ponad 10 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku, a o 30 procent więcej osób chce studiować na studiach stacjonarnych w WSPiA. To pokazuje, że kandydaci szukając oferty dla siebie, wybierają mocne i dobre kierunki studiów.

 ? W tym roku w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej nie kryjemy zadowolenia z wyników rekrutacji ? mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. ? I turę naboru na studia zamykamy aż 30-procentowym wzrostem zainteresowania stacjonarnymi studiami I stopnia i jednolitymi studiami magisterskimi w WSPiA. Co bardzo ważne w te wyniki rekrutacji nie są wliczeni obcokrajowcy, dla których rekrutacja na studia cały czas trwa. Wyniki rekrutacji pokazują, że kandydaci doceniają wprowadzane przez WSPiA nowoczesne i praktyczne zajęcia dydaktyczne oraz innowacyjne rozwiązania edukacyjne ? tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny.

 Rektor WSPiA dodaje, że Uczelnia proponuje studentom nowatorskie w skali kraju rozwiązania edukacyjne. ? Stawiamy na nowoczesne sposoby prowadzenia zajęć przy wykorzystaniu m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw sądowych i oględzin miejsca zdarzenia, rozwiązywania kazusów i problemów, gier i symulatorów oraz zajęć z praktykami. Od ponad dwóch lat realizujemy innowacyjny program edukacyjny nazwany ?Nowoczesna Uczelnia?. Składa się on z trzech projektów podnoszących efektywność i atrakcyjność studiowania. Są to: EDR (EDUKATOR) ? nowoczesny asystent studenta on-line; SBS, czyli ?step by step – krok po kroku? (zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów) oraz MIX EDUKACYJNY. WSPiA odchodzi także od tradycyjnych form dydaktycznych. Przedmioty realizowane są w formie dualnej, triad i quadriad złożonych z: warsztatów, ćwiczeń, konwersatoriów i pracowni praktycznych. Nową propozycją są także ?Kliniki?, podczas których grupy studentów prowadzą zajęcia dla swoich koleżanek oraz kolegów i pod okiem praktyka rozwiązuje kazusy, dyskutuje i ucząc innych ? mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

 ? Największy wzrost zainteresowania widać na studiach stacjonarnych na kierunku ?prawo?, który wybrało prawie 50 procent kandydatów więcej niż w ubiegłym roku. W przypadku studiów stacjonarnych na kierunku ?bezpieczeństwo wewnętrzne? również możemy pochwalić się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów. Ten kierunek wybrało prawie 30 procent więcej osób niż w ubiegłym roku. W przypadku naszego nowego kierunku studiowania, czyli ?administracji // zarządzenie? odnotowaliśmy 25-procentowy wzrost liczby kandydatów ? wylicza Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

 Wyniki rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2018/2019 kolejny raz potwierdzają wzrastające zainteresowanie studiami w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Jest to także dowód na to, że w dobie niżu demograficznego kandydaci wybierają najlepiej przygotowane i prowadzone kierunki studiów. Tak jest właśnie w przypadku WSPiA. Uczelnia jest jedyną na Podkarpaciu szkołą wyższą posiadającą uprawnienia doktorskie na kierunku ?prawo?. Zatrudnia m.in. profesora Andrzeja Zolla i Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Dzięki upraktycznieniu zajęć i doskonałej kadrze m.in. praktyków WSPiA jako pierwsza w regionie otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku ?bezpieczeństwo wewnętrzne?. W przypadku kierunku ?administracja? w WSPiA studenci uczą się pod okiem m.in. aż sześciu sędziów NSA. O jakości studiów w WSPiA świadczą także ostatnie rankingi m.in. Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej czy Ministerialne badania Ekonomicznych Losów Absolwentów.

II tura rekrutacji

Dobre wyniki rekrutacji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej nie pozwalają jednak osiąść na laurach. Jak co roku WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia II turę rekrutacji, która wystartowała w czwartek 9 sierpnia i potrwa do 29 września 2018 r. Na kandydatów czekają cztery atrakcyjne kierunków studiów oraz kilkanaście ciekawych specjalności. Kandydaci mogą wybrać nowy na rynku edukacyjnym kierunek studiowania ?administracja // zarządzanie? (studia I i II stopnia), ?bezpieczeństwo wewnętrzne? (studia I i II stopnia) oraz ?prawo? (jednolite pięcioletnie studia magisterskie).