Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

27-letni mieszkaniec Rzeszowa przekroczył prędkość, był pod wpływem narkotyków

Fot. policja.pl

Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie przekroczył prędkość o 42 km/h. Mężczyznę zatrzymali policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej. 27-latek kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

W środę, przed godz. 10 na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, zwrócili uwagę na jadącego z nadmierną prędkością volkswagena passata. Wideorejestrator policyjnego bmw zarejestrował, że samochód poruszał się z prędkością 92 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli.

Za kierownicą passata siedział 27-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem narkotyków. Poddali go badaniu na zawartość środków odurzających,  z wynikiem pozytywnym. W szpitalu mieszkańcowi Rzeszowa została pobrana krew do badań.

27-latek stracił prawo jazdy. Teraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających może mu grozić kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

źródło: policja.pl