Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

17 mln zł na program ?Powrót na rynek pracy? na Podkarpaciu!

RZESZÓW. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie podpisał umowy z 20 powiatowymi urzędami pracy na realizację programu regionalnego ?Powrót na rynek pracy”. Jego uczestnikami będą długotrwale bezrobotni mieszkańcy województwa podkarpackiego między 30 a 50 rokiem życia.  Na wsparcie przeznaczone zostanie 17 mln zł. Finansowanie pochodzi ze środków pozyskanych z rezerwy Funduszu Pracy.

Realizujemy kolejny program na rzecz osób bezrobotnych w województwie podkarpackim. ?Powrót na rynek pracy” jest adresowany do ponad 1600 mieszkańców regionu w wieku od 30 do 50 lat. Tym przedsięwzięciem wypełniamy pewną lukę, która wynika z wytycznych programów operacyjnych Europejskiego Funduszu Społecznego ? mówi Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój jest adresowany do osób do 30 roku życia, a Regionalny Program Operacyjny głównie do osób powyżej 50 roku życia. Program dedykowany grupie mniej zaangażowanej we wsparcie unijne odpowiada potrzebom regionalnego i lokalnych rynków pracy. W tej kwestii zaprosiliśmy do współpracy wszystkie urzędy pracy na Podkarpaciu. Rezultatem jest 20 podpisanych umów. Zakładamy, że aż 82,5% uczestników Programu uzyska zatrudnienie ? podsumowuje dyrektor rzeszowskiego WUP.

Gdzie realizowany jest program?

Program ?Powrót na rynek pracy” jest realizowany na terenie powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego oraz tarnobrzeskiego.

Jak podaje Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, każdy z powiatowych urzędów pracy zaplanował wsparcie dostosowane do potrzeb lokalnych rynków. Do dyspozycji uczestników projektów będą staże, roboty publiczne, prace interwencyjne, doposażenie stanowisk pracy oraz cieszące się dużym zainteresowaniem dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Program obowiązuje od 1 kwietnia 2018 roku. Wsparcie jest udzielane przez powiatowe urzędy pracy, które biorą udział w przedsięwzięciu.

Źródło: wuprzeszow.praca.gov.pl