Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

15-latka właściwie zareagowała na telefon pijanego mężczyzny

Fot. policja.pl

Mężczyzna zadzwonił do uczennicy szkoły podstawowej, informując ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Nastolatka powiadomiła o tym fakcie pedagog, która zaalarmowała policję. Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzny. 32-latek był nietrzeźwy, został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, by ustalić, kim jest dzwoniący. Okazał się, że to 32-letni mieszkaniec Ropczyc. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią zrobienia żartu. 32-latek został przewieziony do szpitala.

Postawa 15-latki, która wykazała się dużą empatią i nie pozostała obojętna na otrzymaną informację, jest godna naśladowania. Na uznanie zasługuje także reakcja pedagog szkolnej, która nie zbagatelizowała sytuacji i poważnie potraktowała sprawę.

źródło: policja.pl